سیستم failover و failback

سیستم failover و failback

یکی از بزرگ‌ترین مسائل و چالش‌های سازمان‌ها در مدیریت سرویس‌های تحت وب ، اخلال  و Downtime هایی است که بدلایل مختلف از جمله (مشکلات نرم‌افزاری، قطع لینک اینترنت، حملات DOS، مشکلات سخت‌افزاری و...) روی می‌دهد. در دسترس نبودن سرویس‌ها بعضاً آسیب های جبران‌ناپذیری را در ابعاد فنــی، اقتصادی و اعتبــاری متوجه سازمانها می‌کند.

اغلب راهکار‌هایی که در حال حاضر برای failover و failback سرویس‌ها در دسترس سازمانها قرار دارند، راهکارهای سخت‌افزاری و یا ترکیبی از راهکارهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری هستند که هزینه‌های بالا و ریسک ویژه خود را دارند.

پورتال سازمانی هوشمند شرکت نیافام (™Esprit Portal) راهکاری نرم‌افزاری و بهینه را جهت failover و failback سرویس‌ها توسعه داده‌است که سازمانها را از صرف هزینه‌های فراوان برای تهیه سخت‌افزار‌ها و تهیه نرم‌افزارهای خارجی بی‌نیاز می‌سازد. سیســتم failover/failback توسعه‌یافته در دل نرم‌افزار اسپریت پـــورتال، این قابلیت را دارد که به غیر از سرورهای وب سایت سازمان، به سایر سامانه‌ها و سرورهای دیگر سازمان نیز در صورت نیاز خدمت رسانی کند.

Phoenix (ققنوس) پرنده‌ای افسانه‌ای است که در اساطیر کشورهای آسیایی بخصوص ایران و چین جایگاهی ویژه دارد. بر اساس کتابهای اسطوره‌شناسی، ققنوس نماد عمر طولانی و زنده شدن پس از مرگ است. ویژگی سیستم Failover/Failback در تأثیر آن در افزایش آپ تایم سرورها و برقراری همیشگی سرویس‌ها، ما را مصمم ساخت که ققنوس را به عنوان نماد این سیستم برگزینیم.