ارتقای ماژول افزونه : اضافه شدن دسترسی برای نمایش کوئری در سایت و اضافه شدن دو بخش لیست جداول و کوئری‌ها

جهت تعیین دسترسی به تگ نمایش کوئری در پوسته، تنظیمی را در کوئری با عنوان (دسترسی کوئری) اضافه کردیم . همچنین دو بخش لیست جداول و لیست کوئری ها به بخش مدیریت افزونه‌ها اضافه شده که کلیه کوئری ها و جداول را بدون در نظر گرفتن افزونه مالکشان در یک لیست به امکان جستجو و فیلترینگ در کنار هم نمایش میدهند

8.mp3 ارتقای ماژول افزونه : اضافه شدن دسترسی برای نمایش کوئری در سایت و اضافه شدن دو بخش لیست جداول و کوئری‌ها

 • اضافه شدن دسترسی برای نمایش کوئری در سایت.
  برای نمایش خروجی یک کوئری در سایت، دو روش وجود دارد:
  • روش اول، استفاده از نوع صفحه نمایش افزونه هست که بعد از انتخاب این نوع صفحه باید یکی از کوئری‌های آن را در تنظيمات صفحه انتخاب کنید.
   در این روش برای تنظیم سطح دسترسی بازدید کنندگان به خروجی کوئری میتوانید از (تنظیمات دسترسی) مدیریت صفحات، استفاده کنید و گروه‌های اعضا و اعضایی مد نظر خود را برای دسترسی به خروجی کوئری انتخاب کنید، که این امکان در گذشته وجود داشت .
  • روش دوم، استفاده از تگ [ esprit : query : x ] در پوسته میباشد. در گذشته خروجی کوئری برای همه بازدید کنندگان، قابل مشاهده بود . اخیرا برای کنترل دسترسی به کوئری فوق بخشی را به تنظیمات کوئری با عنوان () اضافه کردیم . با فعال‌کردن این گزینه ، کوئری فقط زمانی، در سایت نمایش‌داده می شود که بازدید کننده لاگین باشد ، صفحه مورد نظر از نوع رمزی باشد و کاربر به صفحه فوق دسترسی داشته باشد .


این تنظیم در انتهای بخش درج و ویرایش کوئری قرار دارد و کافیست، آن را روی حالت قفل قرار دهید .

 

 • اضافه شدن دو بخش لیست جداول و کوئری‌ها.
  • در گذشته برای مشاهده یا ویرایش یک کوئری و یا یک جدول باید نام افزونه ای که کوئری و یا جدول مالک آن بودند، را بخاطر می داشتید و ابتدا از لیست افزونه ها وارد افزونه می‌شدید و سپس کوئری ویا جدول مورد نظر را پیدا می کردید . با توجه به این که این مورد، باعث دردسر بعضی از اپراتورهای سیستم میشد، اخیرا دو بخش لیست جداول و لیست کوئری‌ها به بخش مدیریت افزونه‌ها اضافه شده که کلیه کوئری‌ها و جداول را بدون در نظر گرفتن افزونه مالکشان در یک لیست با امکان جستجو و فیلترینگ در کنار هم نمایش میدهند . ( در تصویر زیر، دو آیتم فوق را در منوی مدیریت افزونه‌ها مشاهده می کنید . )

احسان احمدی
تهیه کننده:

احسان احمدی