طراحی پورتال سازمانی هوشمند ( راه اندازی پرتال سازمانی )

طراحی پورتال سازمانی هوشمند ( راه اندازی پرتال سازمانی )

شرکت دانش بنیان نیافام به عنوان اولین و تنها شرکت ایرانی، نرم‌افزار پورتال سازمانی هوشمند خود را با نام تجاری ™Esprit Portal (اسپریت پورتال) بواسطۀ تجربیات مدیران نیافام و تحقیق و توسعۀ هدفمند، جهت استفادۀ سازمان‌های در سطح Enterprise  توسعه داده‌است. هدف شرکت نیافام از توسعۀ نرم‌افزار ™Esprit Portal (اسپریت پورتال) ارائه برترین تجربه کاربری و قابلیت‌های هوشمند در سطحی رفیع‌تر از پورتال‌های سازمانی موجود است. ویژگی‌های نوین و منحصربفرد اسپریت پورتال، از چشمان نکته‌سنج مسئولین دور نماند و این محصول رسماً مزیّن به عنوان یک سیستم پورتال سازمانی دانش بنیان شده‌است.

طراحی پورتال هر سازمان، خروجی سلسله اقدامات مدیریتی و توسعه‌ای است که در قالب یک درگاه منسجم در دنیای وب، نمود پیدا می‌کند. این درگاه، مدخل ورود به وب سایت‌ها و صفحاتی است که سازمان‌ها از طریق آنها، اطلاعات، محصولات و خدمات خود را به مخاطبین ارائه می‌دهند .

نرم‌افزار‌های طراحی پورتال سازمانی، موتور تولید محتوا و مدیریت اطلاعات و سامانه‌های تحت وب یک سازمان هستند. در حقیقت، برتری این قبیل نرم‌افزار‌ها نسبت به سیستم‌های مدیریت محتوا یا CMS‌ها را می‌توان در عناوین ذیل خلاصه نمود :

 

  • قابلیت‌های ویژه در مدیریت یکپارچه کاربران و گروه‌ها
  • مدیریت یکپارچه دسترسی کاربران و گروه‌ها به ابزار‌ها و اطلاعات
  • ابزار‌های توسعه‌ای (Development Tools) برای مدیریت پویای داده‌ها از طریق ابزار‌های ساخت ماژول و افزونه
  • مجهز بودن به ابزار‌هایی برای توسعه فرم های پیشرفته تحت وب و مدیریت بانک‌های اطلاعاتی ایجاد شده
  • ابزار‌های تولید گزارش‌های پویا از بانک‌های اطلاعاتی مختلف
  • قابلیت اتصال و انسجام با بانک‌های اطلاعاتی خارج از سیستم با انواع فناوری‌های مطرح
  • قابلیت‌های پیشرفته در مدیریت جریان پردازش اطلاعات و عملیات و اقدامات درون سازمانی توسط کاربران

پورتال سازمانی هوشمند چیست و تفاوت آن با پورتال‌های سازمانی رایج چه می‌باشد ؟

نرم افزار پورتال سازمانی هوشمند تمام قابلیت‌های نرم‌افزار‌های پورتال سازمانی را دارد با این تفاوت که با بهره‌برداری از دانش و فناوری هوش مصنوعی یا Artificial Intelligence (AI) به قابلیت‌های منحصر‌بفردی مجهز می‌شود. عنصر هوشمندی در پورتال سازمانی هوشمند، سطح جدید و مترقّی‌تری از تعامل میان انسان و ماشین (Human-Computer Interaction) را تعریف می‌کند و ظرفیت‌های نوینی را برای ارتقای تجربه کاربری (UX) سیستم‌های نرم‌افزاری در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد.

بواسطۀ ابزارهای پیشرفتۀ سیستم اسپریت‌ پورتال، توسعۀ سامانه‌های منسجم و پیچیدۀ تحت وب و مدیریت فایل‌ها و داده‌های سازمانی در بستری امن، کاربرپسند و یکپارچه مهیا می‌گردد.
بدلیل تمهیدات ویژۀ مهندسین شرکت نیافام در فرایند کدنویسی اسپریت‌پورتال، مدیران پورتال‌های سازمانی اکنون می‌توانند بدون نیاز به تجهیز شدن به سرورهای فوق قوی که برای پردازش‌های سنگین هوش مصنوعی مورد نیاز است، از ابزارهای پیشرفته و مزایای این فناوری‌ در وب‌سایت‌ها و سامانه‌های منسجم سازمان بهره‌برداری کنند.

 

تحریریه خبر

فرمساز

گزارش ساز

افزونه ساز

نقشه حرارتی

آمار و تحلیل

فرایندساز

LDAP

Blue Jay (بلو جی) پرنده ایست که همواره در دستۀ باهوش‌ترین پرندگان دنیا قرار می‌گیرد. ویژگی‌های عجیب و منحصربفرد این پرنده در پاسخ گویی به تغییرات محیطی، زندگی اجتماعی هوشمندانه و حل مسائل پیچیده ما را بر آن داشت که اولین نسخه از نرم‌افزار اسپریت پورتال را Blue Jay نام گذاری کنیم.