مصاحبۀ مدیر فنی شرکت نیافام با محوریت رعایت خط‌مشی‌های دسترس‌پذیری محتوا برای افراد کم توان (WCAG) در پورتال‌های سازمانی نیافام

23.mp3 مصاحبۀ مدیر فنی شرکت نیافام با محوریت رعایت خط‌مشی‌های دسترس‌پذیری محتوا برای افراد کم توان (WCAG) در پورتال‌های سازمانی نیافام

استفاده از قابلیت‌های فناورانه همانند هوش مصنوعی در نرم‌افزار اسپریت‌پورتال و رعایت استانداردهای تبیین شده توسط کنسرسیوم (W3) در پروژه‌های پیاده‌سازی پورتال سازمانی شرکت نیافام، با شتابی بی‌ مثالْ نام این شرکت دانش‌بنیان را بعنوان برترین توسعه‌دهندۀ پورتال‌های سازمانی مطرح کرده‌است.
کنسرسیوم (W3)، استانداردها و خطوط راهنمای دقیقی را برای افزایش دسترس پذیری وب‌سایت‌ها فراهم و ارائه کرده‌است. یکی از مهمترین این استانداردها، WCAG یا "خطوط راهنمای دسترس پذیری محتوای وب" می‌باشد و دپارتمان توسعه شرکت نیافام با مطالعه تمامی این استانداردها و با هدف دسترس پذیر کردن وب‌سایت‌ها برای کاربران با توانایی‌های مختلف، استانداردهای WCAG را در پروژه‌های محول شده، رعایت می‌کنند و در انتهای مرحلۀ پیاده‌سازی قالب وب‌سایت نیز با استفاده از تکنیک‌های پیشرو در حوزۀ طراحی وب، نسبت به بهینه‌سازی قالب طراحی‌شده، اقدامات لازم را اعمال می‌نمایند.
نرم‌افزار اسپریت‌پورتال از بدو تولید و ارائه به بازار پورتال‌های سازمانی, به کانون توجه رسانه های مختلف در حوزه (IT) تبدیل شده و مورد تحسین طیف وسیعی از مدیران حوزه فناوری اطلاعات و روابط عمومی قرار گرفته است. استفاده از فناوری های پیشرو و تسهیل‌گر در کنار امنیت فوق العاده اسپریت‌پورتال, آن را به عنوان راهکار برتر در حوزه نیازهای سازمانهای بزرگ برای توسعه و طراحی پورتال سازمانی مطرح نموده است. فناوری‌هایی همانند تشخیص چهره و TTS نیز در راستای رسالت شرکت نیافام برای رعایت استانداردهای WCAG و ارتقای اعتبار وب‌سایتهای دولتی بواسطۀ رعایت معیارهای (W3) توسعه یافته‌است. در این راستا مهندس انوش اوحدی, مدیر ارشد فنی شرکت نیافام, طی دو سال گذشته و در قالب برنامه ها و مصاحبه های متنوع, در تشریح دلایل استقبال بازار و مسیر موفقیت این سیستم نرم‌افزاری و شرکت دانش‌بنیان نیافام, پاسخگوی رسانه های مختلف بوده‌اند.
ویدیویی که شاهد آن هستید به حضور ایشان در برنامه زنده "طلوع" شبکه چهارم سیما اختصاص دارد و در آن, ایشان پیرامون نرم‌افزار اسپریت‌پورتال و رویکرد شرکت نیافام در ارتقای دسترس پذیری محتوای وب در پروژه‌های خود، توضیحاتی را ایراد می نمایند.

احسان احمدی
تهیه کننده:

احسان احمدی

تصاویر